+48 509 970 570

PON. - PT. 08:00 - 16:00

Zabawki dla dzieci w wieku 0 – 3 lat

 

 
Zabawki dla niemowląt. Dzieci już od najmłodszych lat otoczone są zabawkami, które mają wpływ na ich rozwój.

Czy wiesz, że dziecko, które ma zaledwie miesiąc widzi przedmioty z odległości od 20 do 25 centymetrów? Nie rozróżnia jeszcze barw i nie widzi detali. Wodzi wzrokiem, lecz bardzo często traci kontakt z obserwowanym przedmiotem. Robi wszystko, aby jak najlepiej naśladować mimikę osoby, z którą ma kontakt. Skupia się i patrzy uważnie, gdy się do niego mówi. Wykazuje wysoką wrażliwość na głośne i nagłe dźwięki. Piąstki trzyma zaciśnięte.
30 dni to być może mało, dla nas dorosłych. Dla dziecka jest to skok rozwojowy, więc warto go odpowiednio i bezpiecznie stymulować.

Rozważnie wybierajmy zabawki. Kierujmy się oznaczeniami producentów, które nie bez przyczyny są na opakowaniach. Dobierajmy je zgodnie z wiekiem dziecka.

Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
 
 

Dzięki zabawie, dziecko uczy się kolorów, kształtów, dźwięków. Poznaje świat raczkując, później chodząc i zaczyna nabierać umiejętności poruszania się pojazdami. Grzechotki, zabawki muzyczne, zabawki edukacyjne, chodziki – pchacze dla maluszków, motywujące do postawienia pierwszych kroków. Zabawki interaktywne z pewnością jeszcze bardziej stymulują rozwój dziecka.


Znajdź zabawkę interaktywną z odpowiednią funkcją – opowiadające bajki, uczące alfabetu, grające melodyjki i wiele innych. Sortery, klocki, puzzle, książeczki to pozycje już dla większych bobasków. Zmierzając bliżej trzeciego roku życia dziecka, warto pomyśleć już o lalkach, hulajnogach, rowerkach biegowych, warsztatach dla dzieci. Na dużą uwagę zasługują zabawki z drewna.

 

Czas bajek i ulubionych bohaterów

Każde dziecko ma swojego bohatera, więc naturalnie pragnie otaczać się przedmiotami, dzięki którym będzie się w łatwy sposób z nimi identyfikować.

Ulubieni bohaterowie dzieci: Psi Patrol, Strażak Sam, Masza i Niedźwiedź, Świnka Peppa, My Little Pony, Kubuś Puchatek i Przyjaciele, Myszka Miki i Minnie, Tomek i Przyjaciele, Auta.

Niezależnie czy szukasz zabawki dla dziecka do roku, dwóch czy trzech lat, dla dziewczynki czy chłopca, zawsze zwracaj uwagę na jego potrzeby i cel, który zabawka ma pomóc osiągnąć.

Z naszego bloga

Puzzle – dla maluszka, dla przedszkolaka, dla całej rodziny.

Doskonałe połączenie zabawy i edukacji. To właśnie puzzle ćwiczą pamięć, wspomagają rozwój sensoryczny, wyrabiają cierpliwość. W puzzlach doskonałe jest to, że po ich złożeniu otrzymujemy natychmiastową nagrodę.

Jakie puzzle wybrać? – przeczytaj na naszym zabawkowym blogu.

Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium