+48 509 970 570

PON. - PT. 08:00 - 16:00

Zabawki dla dzieci w wieku 0 – 3 lat

Zabawki dla niemowląt. Dzieci już od najmłodszych lat otoczone są zabawkami, które mają wpływ na ich rozwój. 

Czy wiesz, że dziecko, które ma zaledwie miesiąc widzi przedmioty z odległości od 20 do 25 centymetrów? Nie rozróżnia jeszcze barw i nie widzi detali. Wodzi wzrokiem, lecz bardzo często traci kontakt z obserwowanym przedmiotem. Robi wszystko, aby jak najlepiej naśladować mimikę osoby, z którą ma kontakt. Skupia się i patrzy uważnie, gdy się do niego mówi. Wykazuje wysoką wrażliwość na głośne i nagłe dźwięki. Piąstki trzyma zaciśnięte.

30 dni to być może mało, dla nas dorosłych. Dla dziecka jest to skok rozwojowy, więc warto go odpowiednio i bezpiecznie stymulować.

Rozważnie wybierajmy zabawki. Kierujmy się oznaczeniami producentów, które nie bez przyczyny są na opakowaniach. Dobierajmy je zgodnie z wiekiem dziecka.

doudou-totu
FISHER-PRICE-totu

Mija czas, dzieci rosną. Zabawki dla dzieci w wieku 0 – 3 lat.

Dzięki zabawie, dziecko uczy się kolorów, kształtów, dźwięków. Poznaje świat raczkując, później chodząc i zaczyna nabierać umiejętności poruszania się pojazdami.

Grzechotki, zabawki muzyczne, zabawki edukacyjne, chodziki – pchacze dla maluszków, motywujące do postawienia pierwszych kroków. Zabawki interaktywne z pewnością jeszcze bardziej stymulują rozwój dziecka. Znajdź taką z odpowiednią funkcją – opowiadające bajki, uczące alfabetu, grające melodyjki i wiele innych.

Sortery, klocki, puzzle, książeczki to pozycje już dla większych bobasków. Zmierzając bliżej trzeciego roku życia dziecka, warto pomyśleć już o lalkach, hulajnogach, rowerkach biegowych, warsztatach dla dzieci. Na dużą uwagę zasługują zabawki z drewna.

Gryzaki i grzechotki
Maty edukacyjne
Zabawki edukacyjne
Zabawki do kąpieli
Chodziki
Książeczki
 

Czas bajek i ulubionych bohaterów.

Każde dziecko ma swojego bohatera, więc naturalnie pragnie otaczać się przedmiotami, dzięki którym będzie się w łatwy sposób z nimi identyfikować.

Ulubieni bohaterowie dzieci: Psi Patrol, Strażak Sam, Masza i Niedźwiedź, Świnka Peppa, My Little Pony, Kubuś Puchatek i Przyjaciele, Myszka Miki i Minnie, Tomek i Przyjaciele, Auta.

Niezależnie czy szukasz zabawki dla dziecka do roku, dwóch czy trzech lat, dla dziewczynki czy chłopca, zawsze zwracaj uwagę na jego potrzeby i cel, który zabawka ma pomóc osiągnąć.

Z naszego bloga

Puzzle – dla maluszka, dla przedszkolaka, dla całej rodziny.

Doskonałe połączenie zabawy i edukacji. To właśnie puzzle ćwiczą pamięć, wspomagają rozwój sensoryczny, wyrabiają cierpliwość. W puzzlach doskonałe jest to, że po ich złożeniu otrzymujemy natychmiastową nagrodę.

Jakie puzzle wybrać? – przeczytaj na naszym zabawkowym blogu.

Producenci
Popularne zabawki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium