+48 509 970 570

PON. - PT. 08:00 - 16:00

Zabawki dla dzieci w wieku 4 – 6 lat

 

Zabawa w dom, lekarza, warsztat czy sklepik? Dzieci wchodzą w okres kreowania świata i odgrywania ról.

Czterolatki oraz nieco starsze dzieci nawiązują pierwsze dziecięce przyjaźnie. Rozwój społeczny nabiera kształtów i rozpoczyna nowy etap w życiu dziecka. Pomóż Twojemu czterolatkowi podnosić umiejętność rozwiązywania problemów przez zabawę. Wykorzystaj w pełni moment, w którym dziecko wyraźnie łączy coraz lepszą sprawność fizyczną z intelektem. To również czas na naukę pływania, jazdy na nartach i łyżwach, skoków na trampolinie i tańca. Dzieci w wieku 4 lat potrafią skupić się przez dłuższy czas na nowych zajęciach, a wszystko dlatego, że rozwijają utrzymanie uwagi. Spostrzegawczość? Tak! Zauważają, że ludzie różnie myślą i różnie reagują na te same zdarzenia.

Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
Kategorie zabawek
 
Przechodzimy okres pięciolatków i zbliżamy się do wieku sześciu lat.

Przyjaźń, wyrażanie własnego zdania i często bardzo trafne formułowanie myśli - czyli pierwsze kroki do startu w szkole. Sprawność fizyczna oraz wyobraźnia wkraczają na dużo wyższy poziom. Wybieraj zabawki, które nauczą dziecko kreatywności, rozwiązywania problemów, systematyczności. Pamiętaj o ćwiczeniu koncentracji i pamięci. Przez zabawę wyrabiaj w nim wiarę i pewność w siebie.

 

Dzieci w tym wieku wykonują bardziej celowe działania. Rozwiązują problemy i budują trwalsze relacje z innymi.

Lubią rysować i sprawnie im to idzie, potrafią napisać swoje imię, układają puzzle i ubierają się bez pomocy. Rozwiązują problemy i wyjaśniają, a gdy nie znajdują odpowiedzi, szukają jej. Przypisują przedmioty do odpowiednich kategorii. Często naśladują pozy, gesty i sposób mówienia innych.
Samodzielnie dokańczają zadania, bez oczekiwania na wskazówki. Podczas zabawy posiadają już umiejętność rozdzielenia fikcji od rzeczywistości.
Analizują, porównują i rozwijają pamięć. Udzielają instrukcji, tłumaczą zasady innym dzieciom, a nawet rodzicom lub opiekunom. Niezależnie czy szukasz zabawki dla dziecka do roku, dwóch czy trzech lat, dla dziewczynki czy chłopca, zawsze zwracaj uwagę na jego potrzeby i cel, który zabawka ma pomóc osiągnąć.

Z naszego bloga

Puzzle - nie tylko zabawa..

Doskonałe połączenie zabawy i edukacji. To właśnie puzzle ćwiczą pamięć, wspomagają rozwój sensoryczny, wyrabiają cierpliwość. W puzzlach doskonałe jest to, że po ich złożeniu otrzymujemy natychmiastową nagrodę. Jakie puzzle wybrać? Przestrzenne (3D), z efektami świetlnymi, a może tradycyjne? Wybór jest bardzo duży. Zacznijmy może więc od ilości elementów. One zazwyczaj określają stopień skomplikowania zabawy. To również wyznacznik grupy wiekowej, dla jakiej są przeznaczone puzzle. Do tego dochodzi materiał z jakich są wykonane: kartonowe, drewniane, z tworzywa, metalowe -magnetyczne, itd.

Przeczytaj całość na naszym blogu: blog.zabawkitotu.pl 

Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium