+48 509 970 570

PON. - PT. 08:00 - 16:00

Zabawki dla dzieci w wieku 7 – 9 lat

Pełne energii sześciolatki nagle zamieniają się w „przygaszone”, a czasem wręcz osowiałe dzieci?

Chętnie przebywają we własnym pokoju, odcinając się od zamieszania, rodziców i rodzeństwa. Majsterkują, układają, kleją, wycinają. Już z pasją oglądają telewizję i słuchają muzyki. Gdy musi się oderwać od swoich zajęć, narzeka i marudzi.

Skąd więc ten przedział w wiekowy w zabawkach?

Jest to przełomowy okres w rozwoju dziecka. Zarówno emocjonalny, jak i społeczny. Dzieci wchodzące w wiek siedmiu lat stają się bardziej skryte i nie ulegają tak łatwo emocjom. Unikają zamieszania i hałasu, przez co może się nam wydawać, że również ludzi. Bardzo przywiązują się do swojego miejsca i rzeczy. Są notorycznie zajęte.

Mija czas, dzieci rosną. Zabawki dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.

Szybkość uczenia wzrasta i zaskakuje. Słyszą polecenia, lecz ciężej z ich wykonywaniem. Do tego dochodzi zmienność nastrojów. Debiutują w różnych rolach społecznych, a to gównie przez kontakt ze szkołą.

Rozwój intelektualny – zadbaj o odpowiednie pomoce naukowe, zabawki edukacyjne, konstrukcyjne i te, dzięki którym będzie mogło rozwijać swoje pasje.

Ten okres, to również najlepszy czas na rozwijanie pasji czytelniczej. Mocny wpływ na dziecko mają bohaterowie opowieści i kreskówek. Najlepiej tacy, którzy walczą z przeciwnościami.

Gry
Klocki
Zabawki elektroniczne i edukacyjne
Kreowanie zabawy
Zabawki kreatywne
Artykuły szkolne i plastyczne

Polecamy zabawki, które wymagają precyzji i cierpliwości, a jeszcze bardziej idealnie gdy zapewnią dawkę dobrej przygody. Tak więc: klocki, gry, puzzle, laboratoria, eksperymenty, ulubieni bohaterowie, odgrywanie ról… to wszystko czego potrzebują dzieci w tym wieku.

 

Z naszego bloga

Gry dla dzieci i całej rodziny 

Jaki masz cel? Gram z dzieckiem, dziecko gra z rodzeństwem, gramy całą rodziną, a może ze znajomymi? Gra ma dostarczyć rozrywki? Ma czegoś nauczyć? Będzie cementować więzi rodzinne przez wspólne spędzanie czasu i pokonywanie wyzwań? Być może również rozweseli i da sporo emocji w gronie znajomych?

Przeczytaj całość na naszym blogu: blog.zabawkitotu.pl 

tor-kulkowy-totu
Producenci
Popularne zabawki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium